Spalio 22-24 dienomis grupė Kalvarijos gimnazijos mokinių dalyvavo integruotame patyriminiame mokyme „Anglija iš arčiau: stebiu, atrandu, dalinuosi“.

Pamokos vyko tradiciškiausioje ir natūraliausioje šio dalyko aplinkoje – Anglijos ir JK sostinėje, Londone. Veiklas organizavo ir vedė gimnazijos anglų kalbos mokytojos Ingrida Adaškevičienė ir Asta Liukaitienė. Pirmąją dieną mokiniai lankėsi nacionaliniame Didžiosios Britanijos muziejuje (the British museum), kuriame susipažino su šalies ir pasaulio istorijos, architektūros bei kultūros paveldo vertybėmis, atliko integruotas užduotis. Mokiniai apžiūrėjo istorinius pasaulinės reikšmės pastatus (Buckingham rūmus, Big Ben, Westminster rūmus).

Kitos dienos buvo skirtos apsilankyti istorinėje Londono tvirtovėje (the London Tower), apžiūrėti ekspozicijas Didžiosios Britanijos nacionaliniuose Gamtos istorijos ir Mokslo muziejuose (the Natural History museum, Science museum) bei atlikti gamtos mokslo, istorijos užduotis. Taip pat mokiniai lankėsi Karališkame Viktorijos ir Alberto muziejuje, garsiuose Londono parkuose (Hyde, S.James). Mokiniai, praleidę Londone 3 dienas, turėjo galimybę pagilinti ne tik anglų kalbos, bet ir kitų dalykų žinias. Po kelionės, kuri jau tapo kasmetine tradicija, mokiniai grįžo pavargę, bet pilni įspūdžių.

Anglų kalbos mokytojos I. Adaškevičienė, A. Liukaitienė