Kalvarijos gimnazija jau ketvirtus metus vykdo projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) ir siekia pelnyti ambasadorės vardą gimnazijai. Projekto tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje.

Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės.

Gimnazijos komandą sudaro 6 jaunieji ambasadoriai: Gustė Adamavičiūtė, Milda Dulinskaitė, Karolina Masionytė, Rokas Kriščiukaitis, Emilija Baliulytė, Tomas Bagdonas, vyresnioji ambasadorė - A. Vaičiūnaitė- Levuškinienė. Gimnazijos komanda projekte dalyvauja nuo 2016-2017 mokslo metų. Jį įgyvendinant, komandos du kartus aplankė ir dalyvavo veiklose Europos Parlamente, Strasbūre (Prancūzija), o trečioji kelionė komandos laukia 2020 m. gegužę. Vyresnioji ambasadorė dalyvavo projekto mokytojų kvalifikacijos kėlimo renginyje, kuris vyko Briuselyje.

Kalvarijos gimnazijos komanda - aktyvi, originali ir sukaupusi patirtį, tad MEPA veiklų metodai, taikyti praeitais mokslo metais, buvo pristatyti projekte startuojančioms mokykloms spalio 15 d. ,,Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės" įvadiniame seminare, kuris vyko Kaune.