2019 m. kovo 5 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriuje ikimokyklinėje ir priešmokyklinėje ugdymo grupėje „Šypsenėlė“ vyko Kaziuko kermošius ir Užgavėnių šventė. Visa tai organizavo mokytoja  Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė. Iš pat ryto linksmai šurmuliavo, pasipuošę įspūdingomis kaukėmis, klegėdami užplūdo persirengėliai. Vaikščiodami po kaimą vaikučiai juokavo ir dainavo, praeiviai buvo vaišinami saldainiais.

Užgavėnės – virsmo šventė, laikas, kai primenamas žmogaus ir žemės žadinimas, tai juoko ir išdaigų diena. Kadangi šiemet žiema pati pasiskubino išbėgt iš kiemo, tai visi žadinom pavasarį ir budinom žemę po žiemos miego. Vaikučiai garsiai šūkavo, juokėsi, trepsėjo, baladojo, stukseno, laistėsi vandeniu, šoko ir dainavo... Prasidėjo Lašininio kautynės su Kanapiniu, simbolizuojančios žiemos kovą su pavasariu. Kanapinis, kaip ir priklauso, nugalėjo Lašininį. Metų laikų virsmą atspindėjo ir orai – nutirpęs sniegas pranašavo žiemos baigtį.

Kaziuko mugės tikslas – supažindinti vaikučius su Kaziuko mugės papročiais, amatais, pirkimo ir pardavimo įgūdžiais. Kaziuko kermošiuje buvo galima pirkti, parduoti, mainytis, padovanoti. Ko tik nebuvo: papuošalų, veltinių, avikailių, vaškinių žvakių, pintų krepšelių, nėrinių, mezginių, gardžių saldumynų. Vaikučiams buvo labai įdomu dalintis riestainiais, savos kūrybinius darbelius dovanoti, vertais karoliais keistis, gardžius saldumynus parduoti. Ką pardavė, ką padovanojo, kiek uždirbo, tiek ir panaudojo. Nė vienas apsilankęs mugėje neišėjo tuščiu krepšeliu.

Kaziuko kermošiaus pabaigoje įteikti prizai: „Perkamiausios prekės“, „Įdomiausios prekės“ , „Originaliausiam prekybininkui“. ,,Perkamiausia prekė‘‘, kuri išgaravo kaip kamparas, tai vaisių sultys. ,,Įdomiausia prekė‘‘ - dekoruoti balionėliai. O „Originaliausiais prekybininkais“ tapo priešmokyklinės ugdymo grupės mergytės, kurios labai meistriškai sugebėjo išparduoti savo rankų darbo apyrankes.

Smagu, kad ir šiais laikais nepamirštame senųjų tradicijų ir papročių, nes juos išlaikydami, atgaivindami ir savaip interpretuodami ugdome savo tapatybės suvokimą, kūrybiškumą, etninę kultūrą.

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 1

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 2

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 3

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 4

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 0

2019 03 05 kaziuko kermošius ir užgavėnės jusevičiuose 5