2019 m. sausio 18 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ mokytoja Loreta Vasikonytė  ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė organizavo ugdytiniams integruotą ugdymo veiklą netradicinėje aplinkoje „Kai užaugsiu, kuo aš būsiu“. Buvo suorganizuota išvyka į Jusevičių kaimo parduotuvę. Mažieji mokėsi saugiai elgtis gatvėje, išmoko taisyklingai pereiti gatvę, buvo susikaupę ir dėmesingi.

Parduotuvėje vaikučiai buvo supažindinti su pardavėjos profesija, darbo specifika. Pardavėjas -  populiari, bet atsakinga profesija. Pardavėja supažindino mus su  maisto ir ne maisto prekių asortimentu, jų ženklinimu, kainomis, piniginėmis monetomis ir euro banknotais, kokybės reikalavimais,  papasakojo, kaip valdyti elektroninį kasos aparatą, efektyviai aptarnauti klientus, fiksuoti pirkimų ir pardavimų operacijas buhalterinės apskaitos programoje. Pardavėja teigė, kad renkantis profesiją reikia pasidomėti, ar tos srities specialistai bus reikalingi darbdaviams ateityje. Taip pat paaiškino, kad norint pasirinkti tinkamą profesiją reikia pažinti save, žinoti savo būdo savybes.

Vaikučiai atidžiai klausėsi,  vėliau  dėliojo į lentynas prekes, rūšiavo, kiekvienas pridavė savo butelių tarą (ją atsinešė iš namų), išsakė savo nuomonę apie tai, kaip elgtis parduotuvėje. Labiausiai vaikučius džiugino saldumynų  ir žaislų skyriai. Vaikučiai stebėjo, daug klausinėjo, bendravo, bendradarbiavo tarpusavyje. Vyravo linksma, draugiška atmosfera ir juokas. Džiugu buvo matyti  didelį vaikučių norą pažinti pardavėjo  darbo specifiką.

Grįžę į grupę mažieji aptarė patirtus įspūdžius. Žvelgiant į žibančias vaikučių akytes, linksmas šypsenas, supratome, kad ši išvyka pasiekė tikslą. 

Netradicinė diena vaikučiams suteikė naujų žinių apie pardavėjos profesiją, praplėtė jų akiratį bei suteikė daug gerų ir įsimintinų emocijų, įspūdžių.

 

kai užaugsiu kuo aš būsiu JUSEVIČIAI 3

kai užaugsiu kuo aš būsiu JUSEVIČIAI 4

kai užaugsiu kuo aš būsiu JUSEVIČIAI 5

kai užaugsiu kuo aš būsiu JUSEVIČIAI 7