Šventę pradėjo karalienė Abėcėlė. Ji pakvietė lietuvių kalbos abėcėlės raideles, kad parodytų savo žinias. Raidelės buvo ne kas kitas, o patys mažieji pirmokėliai. Į šventę pateko ir pasakų personažai – Malvina ir Buratinas, kuris sakėsi viską jau mokąs ir galįs perskaityti visus žodžius, kokius tik sudėjo raidelės.

Raidelės sudėjo pačius svarbiausius žmogui žodžius: MAMA, TĖVELIS, MOČIUTĖ, SENELIS, ŠEIMA IR MOKYKLA. Būtent šie žmonės pirmieji atveda mažuosius į žinių pasaulį, kad jie užaugtų, kurtų ir jį keistų.

Šventės pabaigoje pirmokėliai davė ,,Mokinio priesaiką“ - nevėluoti į pamokas, gerai mokytis, saugoti knygeles ir kitą turtą, būti draugiškais, paslaugiais. Po šio pasižadėjimo visi pirmaklasiai gavo po „Pirmoko pažymėjimą“ ir knygelę dovanų, kad ir toliai draugautų su raidelėmis, per atostogas nepamirštų skaityti.

Gegužės mėnuo Kalvarijos gimnazijoje – šeimos mėnuo, o šis renginys skirtas jam paminėti. Dėkojame visiems, kurie dalyvavo ir prisidėjo prie šventės organizavimo.

DSCF2051

DSCF2053

DSC 0191

DSC 0214

DSCF2043