Spalio 4 d. 1a ir 1b klasių mokiniai vyko į  Virbalio Senųjų amatų centrą, kuriame dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Mokiniai „praėjo“ visą duonos kelią - nuo žemės dirbimo iki duonos patekimo ant stalo.

Edukacinės programos metu mokiniai išgirdo daug patarlių, prietarų, susijusių su duona, minė mįsles. Spėjo, kuriam javų pėdui priklauso grūdai, supilti maišeliuose, susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Patys rankinėmis girnomis malė grūdus duonai bei dalyvavo duonos kepimo procese. Stebėjo, kaip iškūrenama duonkepė krosnis, patys susiformavo ruginės duonos kepalėlius ir pašovė juos kepti, o vėliau vaišinosi jau iškepta rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, naminiu sūriu, sviestu, lašiniais, dešra bei skanavo žolelių arbatos. Kol kepė duona, susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, mokėsi lipdyti  iš molio.

Visų veiklų metu mokiniai buvo labai aktyvūs, smalsūs. Patirtus įspūdžius primins gautos dovanos: vaškinė žvakelė ir trispalvė draugystės apyrankė.

DSC 0611

DSC 0652

DSC 0680

DSC 0683

DSC 0717

DSC 0809