Pirma

Sausio 20-24 dienomis Kalvarijos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė dalyvavo projekto „Profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo sistemos tarptautiškumo plėtra“ (Nr. 09.4.2-ESFA–V-715-04-0001) stažuotėje Airijoje - „Andragogika dirbant su pažengusiais ir nemotyvuotais: metodai, užduotys, vertinimo kriterijai“.

Projektą įgyvendina Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, VšĮ Trakų švietimo centras ir partneriai Airijoje.
Jaunimo ir vyresnių studentų studijų glimybes pristatė Michael Hegarty. Greystono užsienio kalbų mokykloje stažuotės dalyvius supažindino su praktinio ir motyvuojančio asmenų nuo 14 metų kalbų mokymu, socialinių įgūdžių lavinimu. Carlov technologijų institute daktaras Brien Jackson pristatė skirtingų lygmenų studijų bruožus, baigiamųjų darbų charakteristikas. Verta paminėti, kad Airjos švietimo sistemoje nustatyti baigiamųjų-tiriamųjų darbų pagrindiniai kriterijai beveik nesiskiria nuo taikomų Lietuvoje. Kartu su mokymo centro pedagogais buvo aptartos mokytojų darbo įpatybės Lietuvoje ir Airijoje.
Nors dienotvarkė buvo įtempta, stažuotės dalyviams buvo suteikta proga susipažinti ir su smaragdinės šalies istoriniu, ir gamtos paveldu.

antratrecia