dail konk

Gruodžio 11 dieną Kalvarijos gimnazijoje vyko 5-8 klasių dailyraščio konkursas ,,Su Vaižganto žodžiu ir dvasia“, skirtas Juozo Tumo Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms atminti. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, skatinti mokinius laikytis bendrųjų rašto kultūros reikalavimų. Konkursą organizavo Kalvarijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Grigaitienė.

Renginio pradžioje mokiniai susipažino su J. T. Vaižganto asmenybe, bandė perskaityti jo rankraščius. Vėliau dailyraščio konkurso dalyviai turėjo atlikti užduotį – aiškia, lengvai įskaitoma ir gražia rašysena, rašytinėmis raidėmis ant A 4 formato lapo parašyti dailyraščio darbą pagal pateiktą J. T. Vaižganto ,,Dėdės ir dėdienės“ ištrauką. Mokiniai turėjo kuo taisyklingiau rašyti ir jungti raides, nedaryti rašybos ir skyrybos klaidų. Darbai privalėjo būti tvarkingi.

Siekimas dailiai rašyti ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, estetinį skonį. Norime pasidžiaugti, kad visi mokiniai labai stengėsi, kruopščiai ir taisyklingai rašė. Tikimės ir kitus užkrėsti noru siekti gražaus rašto, nes juk gražiai ranka parašytas tekstas turi kitokią vertę.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname laimėtojus.

I vieta – Laira Mikutavičiūtė

II vieta – Brigita Petrauskaitė

III vieta – Meda Lukoševičiūtė

dail konk1

dail konk2