Lapkričio 6-9 dienomis trys Kalvarijos gimnazijos pedagogės - V. Bernatonytė, R. Vaitulionienė ir R. Stanevičienė - dalyvavome projekto ,,Renkuosi mokyti – mokyklų kaita !“ mokomajame vizite Estijoje bei Latvijoje.

Lapkričio 7 d. lankėmės Talino centre esančioje Sydalinna mokykloje, anksčiau turėjusioje prastą reputaciją dėl žemesnių mokinių akademinių pasiekimų. Tačiau pastaraisiais metais mokykla išbandė daug naujovių ir tikrai labai patobulėjo, pavyzdžiui, yra laimėjusi nemažai apdovanojimų projektų srityse. Talino universitete vyko susitikimas su Sandra Fomotškin, kuri yra programos „Noored Kooli“ alumnė. Sandra yra atsakinga už bendradarbiavimą su mokyklomis, padeda programos dalyviams susirasti mokyklas ir koordinuoja ne tik partnerių mokyklų projektus, bet ir alumnų tinklą. Šios dienos mokomąjį vizitą pabaigėme Talino meno gimnazijoje, kuri yra sparčiai besivystančiame Šiaurės Talino rajone. Svarbiausios šios gimnazijos vertybės yra atvirumas, bendradarbiavimas ir kūrybiškumas.

Lapkričio 8 d. lankėmės Rygos Juglas gimnazijoje, kurioje mokosi 1800 mokinių. Šios mokyklos misija - ugdyti harmoningą žmogų, o svarbiausios vertybės - kūrybiškumas, iniciatyvumas bei bendra atsakomybė. Vakare „Renkuosi mokyti“ Latvijos grupės alumnas Miks Dzenis, dirbantis Ugdymo turinio reformų biure, pristatė Latvijos švietimo sistemą.

Belieka tik pasidžiaugti, kad šio mokomojo vizito dėka ne tik susipažinome su Estijos bei Latvijos švietimo sistemomis, aplankėme penkias mokyklas ir Talino universitetą, atradome naujų metodų, sisteminių pokyčių idėjų ir kitokių mokymo būdų, bet ir dar kartą įsitikinome, jog kiekvienos mokyklos ( nesvarbu, kurios šalies) misija – ugdyti harmoningą asmenybę.