Prasidėjus naujiems mokslo metams į gatves išjuda ne tik daugiau automobilių, bet ir daugybė mokinukų. Rudenį trumpėja dienos, greitai sutemsta. Todėl svarbu mokiniams priminti saugaus eismo taisykles.

Šių metų spalio 15 dieną Kalvarijos gimnazijoje vyko 5c klasės mokinių susitikimas su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstove Natalija Kvietkauskiene. Susitikimą organizavo Kalvarijos gimnazijos ,,Aktyvių tėvų klubo‘‘ narė - Neringa Jankauskienė. Moksleiviams buvo primintos pagrindinės eismo taisyklės, atšvaito svarba.

Žinodami saugaus eismo taisykles, mokiniai ne tik bus saugūs kelyje, bet ir galės dalyvauti konkursuose. Milė Jankauskaitė, Kalvarijos gimnazijos 5c klasės mokinė, sudalyvavo viename tokiame konkurse. Jos mama, Neringa Jankauskienė, papasakojo apie savo dukros pasiekimus saugaus eismo konkurse. Ženevoje vyko 34-asis saugaus eismo konkursas ETEC-2019 (European traffic education contest), kuriame dalyvavo ir jaunieji dviratininkai iš Lietuvos bei užėmė 9-ąją vietą. Tokio pobūdžio konkursų tikslas yra ne užimta vietą, o kad vaikai taptų atsakingais eismo dalyviais, o mokyklose - saugaus eismo propagavimo ambasadoriais.

Milės mama paaiškino, kiek ir kokių atšvaitų turi turėti dviratis, koks šalmas tinkamas, kaip taisyklingai jį užsidėti, kur galima, o kur negalima vaikui važinėti su dviračiu. Moksleiviai aktyviai dalyvavo diskusijoje ir gavo dovanų atšvaitų, liemenių.

Tamsiuoju paros metu privalome būti supratingi, atsakingi, matomi ir saugūs – tik taip išvengsime nelaimių kelyje.

Socialinė pedagogė Mireta Greviškienė