Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlės“ vaikučiai kartu su mokytoja Loreta Vasikonyte ir mokytojos padėjėja Dale Zaveckiene aktyviai prisijungė prie Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitės renginių.

2019 m. gegužės 6 – 10 dienomis vyko edukacinės-kūrybinės veiklos, skirtos saugaus eismo įgūdžių ugdymui, supažindinančios su keliuose tykančiais pavojais. Organizuotoje viktorinoje „Aš saugus, kai žinau“,  vaikučiai atliko įvairias praktines užduotis: kūrė koliažą „Saugi kelionė namo...“, kūrė gatvės maketą, prisiminė kelio ženklus, supažindino su šviesoforo spalvomis, susipažino su saugos liemenėmis, mokėsi jas apsivilkti, spalvino šviesoforą.

Vaikučiai įtvirtino saugaus elgesio taisykles mokyklos kieme, mokėsi pereiti šviesoforo reguliuojamas perėjas, ženklu pažymėtas perėjas. Vaikučiai žaidė siužetinį žaidimą „Gatvė“, mokėsi važiuoti ir eiti per sankryžą. Ugdytiniai dalyvavo dviratukų, triratukų lenktynėse, o mokytojos stebėjo, kaip vaikučiai įveikė važiavimo užduotis. Visi mokėsi saugaus eismo žinias pritaikyti kasdieninėse situacijose. Siekiant, kad vaikučiai lengviau įsisavintų svarbią informaciją, ji buvo perteikiama žaidimo forma. Užsiėmimo pabaigoje vaikai buvo nustebinti dovanėlėmis, kurios padės būti saugiems ir matomiems kelyje.