Artėjant Šv. Velykoms, 2019 m. balandžio 19 dieną, Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriuje vyko du renginukai: Mamyčių diena ir kūrybinis projektas „Margučių marginimo dirbtuvėlės“.

Motina yra tapatinama su žeme. Kaip žemė užaugina derlių, taip ir motina užaugina savo vaikus. Todėl ir Motinos diena švenčiama pavasarį, kai bunda žemė. Tad visi skubame išreikšti pagarbą, meilę ir padėką savo mamoms. Sakoma, kad MAMA – gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Taip pat yra sukurta daug eilių apie motinos širdį, kuri sugeba viską atleisti; motinos rankas, kurios visada apkabina ir priglaudžia savo vaikus; motinos meilę, kuri niekada neišblėsta ir nenuvertėja. Motinos diena – nuostabi šeimos šventė. Geriausia dovana mylimai mamai – gražūs žodžiai. Todėl Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Šypsenėlės“ mokytoja Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė kartu su vaikučiais paruošė nuotaikingą programėlę savo Mamytėms. Po pasirodymo vaikučiai pasiėmė savo darbščiomis rankelėmis darytas atvirutes, kūrybinius darbelius, sodintas-užaugintas gėlytes ir padovanojo jas savo Mamytėms. Ši akimirka buvo išties jaudinanti – vaikučiai apsikabino savo mamytes ir pabučiavo. Šitaip vaikučiai atsidėkojo Mamytėms už rūpestį, meilę ir bemieges naktis.

Kūrybinis projektas „Margučių marginimo dirbtuvėlės“, kurio tikslas skiepyti pagarbą praeities kultūrai, susipažinti su senaisiais amatais. Lietuvių liaudies išmintis byloja: „Amatą sunku išmokti, bet išmokęs gali šokti“. Veiklos metu vaikučiai ir jų tevėliai turėjo galimybę susipažinti ir prisiminti tradicinius ir netradicinius kiaušinių marginimo būdus ir technikas. Visi aktyviai ir noriai dalyvavo kūrybiniame projekte, dalijosi savo mintimis, patirtimi, idėjomis. Visi stengėsi sukurti kuo gražesnį margutį. Darbavosi kruopščiai, su didele meile. Vaikučiai labai nuoširdžiai džiaugėsi savo margučiais. Po veiklos organizuota margučių paroda. Veiklos dalyviai stebėjosi raštų įvairove, bandė išrinkti patį gražiausią ir žaismingiausią margutį, deja to padaryti nepavyko, kadangi visi margučiai buvo labai gražūs.

Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus mokytojos dėkoja mamytėms ir tėveliams, kad atrado laiko kartu pabūti su savo vaikučiais. Linkime visiems gražių, jaukių švenčių, šviesaus ir šilto Atvelykio (kitaip vadinamo – vaikų Velykomis). Svarbiausia – kad ši nuostabi diena visiems suteikė ypatingo džiaugsmo, kad esame visi kartu, kad švenčiame, kad esame sveiki ir laimingi.

3 margučių marginimas Jusevičiuose

4 margučių marginimas Jusevičiuose