Velykų laukimas prasideda nuo Verbų sekmadienio. Verba – šios šventės svarbiausias simbolis. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš anksti pavasarį prabundančių medžių, krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.

2019 m. balandžio 11 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ vaikučiai buvo supažindinti su verbų rišimo menu ir tradicijomis. Susipažinę su laukų, miškų augalais, žolynais ir verbos rišimo ypatumais, visi lyg bitės pasinėrė į darbus. Vaikučiai mokėsi rišti verbas, o jiems padėjo ir patarė mokytoja Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalia Zaveckienė. Išdalijusi žolynus, reikiamas priemones, mokytoja paragino kurti ir rišti visiems kartu. Darbas vyko labai smagiai. Vaikučiai puolė derinti žolynus, rūšiuoti juos pagal spalvas, dydžius, kvapą, pasitelkę savo vaizduotę, kūrybinius įgūdžius, kūrė savitus derinius ir originalias verbas. Verbų rišimas vaikučiams tapo geriausiu laisvalaikiu, kiekvienas ugdytinis buvo susikaupęs ir besidžiaugiantis vis gražėjančia savo verba. Išsekus augalų gausybei, vaikučių rankose pražydo spalvingos verbos.

2019 04 11 Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriuje edukacinė verbų rišimo pamokėlė. 1

2019 04 11 Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriuje edukacinė verbų rišimo pamokėlė. 2