Balandžio 16 d. Kalvarijos gimnazijoje lankėsi poetė, visuomenininkė Aldona Mikalonienė. Ji gimė Lazdijuose. Čia dirbo, užaugino vaikus, nugyveno amžių. Keletas ankstyvos vaikystės metų prabėgo Kaune. Pasak Aldonos, tie metai surikiavo į vietas vertybes, požiūrį į Tėvynę. Vaikiškomis akimis ji matė okupacijos pradžią, juodus tankus, suvažinėjusius Lietuvos laisvę. Rašyti pradėjo dar vaikystėje. Visus eilėraščius rašė tik sau.

Aldoną Mikalonienę į netradicinę 5a klasės skaitinių pamoką pakvietė ir pristatyti savo poemą ,,Mergaitė su degtukais” paprašė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Viktorija Grigaitienė. Pamokos metu vyko stilizuotas knygos ,,Mergaitė su degtukais” pristatymas – ponia Aldona pati skaitė knygos turinį, bendravo su vaikais. Mokiniai ne tik turėjo galimybę palyginti poemą su jau skaityta Hanso Kristiano Anderseno pasaka ,,Mergaitė su degtukais”, bet taip pat išgirdo ir naujų, dar negirdėtų istorijų apie Danijos rašytoją iš Aldonos Mikalonienės lūpų. Taip pat buvo skaitomi kiti poetės eilėraščiai, kuriais ji stengėsi įkvėpti mokinius branginti Lietuvą, savo kraštą, istoriją ir kultūrą.

Mokiniai su susižavėjimu klausėsi poetės, uždavinėjo daug klausimų, o pamokos eigoje drąsi ir kūrybinga 5a klasės mokinė Urtė Burinskaitė pristatė savo kūrybos eilėraštį, kuris sužavėjo ir visuomenininkę, ir bendraklasius. Norėdami atsidėkoti už kartu praleistą laiką, mokiniai Aldonai Mikalonienei įteikė rankų darbo atvirutę su savo vardais bei palinkėjimais, kurią mokiniams padaryti padėjo dailės ir technologijų mokytoja Sandra Raibikienė.

Aldona Mikalonienė šimtus savo parašytos ir išleistos knygos vaikams „Mergaitė su degtukais“ egzempliorių išdalino šalies vaikų namams . Moteris neneigia, kad toks jos sprendimas nekukliai palengvino piniginę – moteriai kainavo ne tik knygos leidyba, bet ir kelionių po Lietuvą išlaidos. Iš viso moteris aplankė 15 mokymosi įstaigų ir 17 vaikų globos namų visoje Lietuvoje. „Ši knyga pasiekė tuos, kam ji buvo rašyta – vaikus. Tai, ką gavau bendraudama su šiais vaikais, man atpirko visas mano išlaidas“, - teigė lazdijiškė.

IMG 6519

IMG 6521

IMG 6522

IMG 6525