Kovo 9-15 d. Kalvarijos gimnazijoje vyko Matematikos savaitė, kurios renginiuose dalyvavo 4-8 klasių mokiniai. Kur belįstum, matematika padeda suprasti pasaulį. Jei kada panorėsite suprasti, ką Einšteinas turėjo omenyje sakydamas, kad laikas ne visiems eina vienodai, o mašinai važiuojant labai greitai ji sutrumpėja, neapsieisite be pagrindinių matematikos žinių.

4-5 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse PAENGA 2019. 6 mokiniai, pirmajame etape surinkę daugiau nei 50 proc. taškų, buvo pakviesti atvykti į antrąjį konkurso etapą, kuris kovo 9 dieną vyko Kauno Milikonių progimnazijoje. Mokinius lydėjo mokytojos Asta Pauliukonienė ir Valentina Kukanauskienė.

Kovo 12 d. penktų klasių mokiniai aktyviai dalyvavo ,,Blic turnyro” varžytuvėse. Abiejų klasių komandos paruošė linksmus komandų prisistatymus, atliko dvidešimties užduočių testus, sprendė matematinius galvosūkius. Puikiai pasirodė ir 5b klasės sirgaliai, kurie ne tik palaikė savo komandą, bet padėjo pelnyti papildomų taškų.

Kovo 13 d. aštuntų klasių mokiniai, susiskirstę į aštuonias komandas, rungėsi kryžiažodžių konkurse ,,Matematinės sąvokos”.

Kovo 14 d. gimnazijoje paminėta tarptautinė π diena. Aštuntų klasių mokiniai gilino žinias apie skaičių π: išmatavę skritulio ilgį ir skersmenį, skaičiavo jų santykį, įsitikino, jog jo reikšmė artima 3,14.

Kovo 15 d. šeštų klasių mokiniai rungėsi ,,Gudručio klubo” konkurse. Trijų komandų nariai matematines žinias ir sumanumą pademonstravo atlikdami komandines ir asmenines užduotis.

Kai sporto salėje ateinate ir mankštinatės atlikdami kokį nors pratimą - būtent to judesio gyvenime gal ir neprireikia, bet atlikę daugybę pratimų tampate fiziškai sveiki ir stiprūs – tai į naudą. Lygiai taip pat ir su matematika – esate privesti mąstyti. Lavinate smegenis.

Matematikos mokytojų Valentinos Kukanauskienės ir Jolantos Skroblienės entuziazmo dėka mokiniai, dalyvaudami matematikos savaitės renginiuose, patyrė, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet ji gali būti linksma ir žaisminga. Džiugu, kad kiekvienais metais mokinių, dalyvaujančių matematiniuose renginiuose, skaičius vis didėja. Mokiniams linkime kantriai kopti į matematines aukštumas!