2018 m. lapkričio 22 d. Jusevičių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo komandą aplankė Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ ugdytiniai kartu su mokytoja Loreta Vasikonyte ir mokytojos padėjėja Dale Zaveckiene.

 Ugniagesiai-gelbėtojai atvykusius vaikučius supažindino su  darbo specifika,  saugos taisyklėmis, patalpomis ir ugniagesių darbotvarke.  Ugniagesiai-gelbėtojai papasakojo, kaip galima tapti šios atsakingos profesijos atstovais, vaikučiai sužinojo, kokie sunkumai ir džiaugsmai aplanko ugniagesio-gelbėtojo širdį atliekant tarnybą. 

Ugniagesiai-gelbėtojai patikrino mažųjų žinias. Klausė, ar jie žino, kaip elgtis kilus gaisrui, kokiu numeriu kviesti pagalbą. Vaikučiai atsakinėjo į ugniagesių užduodamus klausimus bei patys uždavė gausybę jų ugniagesiams. Ugdytiniai sužinojo, kad gaisrininko profesija yra labai pavojinga ir rizikinga, kad  jie ne tik gesina gaisrus, bet ir atlieka įvairius kitus gelbėjimo  darbus.

Ugniagesiai-gelbėtojai aprodė garažuose stovinčius  ugniagesių automobilius.

Didžiausia atrakcija vaikučiams tapo galimybė iš arti apžiūrėti techniką, pasėdėti vairuotojo vietoje, pasimatuoti šalmus, užsivilkti ugniagesių-gelbėtojų kostiumus, batus. Mažieji įsitikino, kad ugniagesiai-gelbėtojai turi būti fiziškai stiprūs, nes jų apranga labai sunki.

Vaikučiai buvo pakviesti trumpam tapti ugniagesiais-gelbėtojais bei turėjo galimybę su gesinimo žarnų tiekiamo vandens čiurkšle įveikti tariamą gaisro židinį.

            Ugdytiniams buvo priminta, kad svarbu nepanikuoti susidarius ekstremaliai situacijai, kaip apsisaugoti kilus pavojui.  Akcentuota, kad visuomet reikia būti matomais kelyje - segėti atšvaitus, kad svarbu saugotis pirmojo šalčio ir nelipti ant besiformuojančio ledo. Ugniagesiai-gelbėtojai vaikučius vaišino saldainiais ir kiekvienam  įteikė po atminimo dovanėlę.

Dėkojame Kalvarijos priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos vadovui Vigintui Merkevičiui, Jusevičių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo komandos ugniagesiams-gelbėtojams Petrui Vasikoniui ir Ričardui Stachnevičiui už smagią pažintinę pamokėlę ir įdomius užsiėmimus.

            Šioje išvykoje patirti įspūdžiai ir įgytos žinios skatins vaikučius vengti pavojų, būti atsakingiems už savo poelgius, saugiai elgtis namuose, darželyje, mokykloje, o nutikus nelaimei mokėti išsikviesti pagalbą telefono numeriu 112.


Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ mokytoja Loreta Vasikonytė ir mokytojos padėjėja Dalė Zaveckienė.

1 Jusevičių ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupė

2 Jusevičių ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupė

3 Jusevičių ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupė

6 Jusevičių ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupė

10 Jusevičių ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupė