Kalvarijos savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Rūta Kučinskienė lapkričio 16 d. Kalvarijos gimnazijoje organizavo 7-8 klasių mokiniams prevencinę paskaitą apie prekybą žmonėmis.

Paskaitą vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro (KOPŽ) socialinė darbuotoja Dana Grimalauskienė. Mokiniai klausė paskaitą, žiūrėjo prevencinį filmą apie prekybą žmonėmis.

Socialinė darbuotoja atkreipė dėmesį į įvairias žmogaus išnaudojimo formas: nepilnamečių įtraukimą į vagystes, prostituciją, reketavimą, fiktyvias santuokas. Lektorė papasakojo, kokiomis formomis yra išnaudojami žmonės, kaip nusikaltėliai ieško aukų, atkreipė dėmesį į tai, kad bet kuris iš mūsų galime tapti nusikaltėlių preke, jei būsime patiklūs, nesidomėsime, kas vyksta aplink mus, nespręsime iškilusių problemų su šeimos nariais ar patikimais žmonėmis.

Rūta Kučinskienė

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė