Visi atmintyje saugome bent keletą pasakų iš vaikystės. Dažnai sekamos, skaitomos ir inscenizuojamos pasakos lavina vaikų vaizduotę ir kalbą, padeda geriau suprasti pasaulį ir save. Pasakos moko mylėti, užjausti, padėti, tikėti.

2018 m. lapkričio 13 d. Kalvarijos gimnazijos Jusevičių skyriaus ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės „Šypsenėlė“ ugdytiniai kartu su mokytoja Loreta Vasikonyte ir mokytojos padėjėja Dale Zaveckiene aplankė Jusevičių biblioteką. Bibliotekininkė Zita Paulevičienė mielai supažindino vaikučius su biblioteka, naujomis knygutėmis, supažindino su bibliotekos taisyklėmis, paaiškino kaip reikia saugoti ir mylėti knygutes, kad jos ilgiau gyventų. Bibliotekininkė papasakojo kaip atsirado pasakos. ,,Pasakos – tai vaistai, kurie gydo sielą. Jos turi gydomųjų savybių, neversdamos mūsų  daryti, būti, veikti – užtenka jų klausyti. Jos padeda suprasti pasaulį ir save, išmoko mylėti, užjausti, padėti, tikėti. Pasakos visada baigiasi laimingai“ teigė bibliotekininkė Zita Paulevičienė.

Bibliotekininkė pasekė vaikučiams įdomią pasaką apie draugystę „Dramblys ir antis“. Vaikučiai susidomėję klausėsi, taip pat sužinojo, išgirdo, bandė pakartoti pasakų ir jų veikėjų pavadinimus, skirti gėrį nuo blogio. Vaikučiams pasekta pasaka buvo nepaprasta, mat turėjo ne tik pamokantį siužetą. Vyko nuoširdus, šiltas bendravimas.

Kiekvienam ugdytiniui buvo suteiktas „Knygelių draugo“ vardas ir įteiktas „Skaitytojo pažymėjimas“. Visiems vaikučiams bibliotekininkė padovanojo po mielą atminimo dovanėlę – skirtuką knygoms, kurį jie galės panaudoti vartydami knygeles. Taip pat padovanojo atminimo dovanėles ir gardžius saldainius. Vaikučiai neliko abejingi – padėkojo ir pažadėjo mokytojai Loretai Vasikonytei,  mokytojos padėjėjai Dalei Zaveckienei ir bibliotekininkei Zitai Paulevičienei, kad jie nepamirš pasakų ir stengsis vis dažniau apsilankyti bibliotekoje.

Vaikučiai suprato, kad daugiausiai pasakų gyvena ne namuose, ne gatvėje ir ne kur kitur, o  bibliotekoje. Šia veikla ugdoma vaikų meilė knygai, žadinamas smalsumas, perteikiamos geros emocijos.

2018 11 13 Svečiuose pas pasaką SEKU SEKU PASAKĄ 2

2018 11 13 Svečiuose pas pasaką SEKU SEKU PASAKĄ 12