Spalio 25 d. Kalvarijos gimnazijos 2a klasės mokinai lankėsi Kauno specialiojoje mokykloje, kurioje vyko respublikinio neformalaus ugdymo projekto „Augu ir kuriu Lietuvai“ renginys „Amatų diena“. Tai trečiasis projekto užsiėmimas, kuriame bendradarbiauja mokiniai iš Kauno, Prienų, Kaišiadorių, Raseinių mokyklų.

Nuo pat renginio pradžios lydėjo gera nuotaika ir skambi liaudiška muzika. Renginį pradėjo Kauno specialiosios mokyklos atlikėjai bei Kaišiadorių jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“. Šį kartą dalyviai turėjo galimybę susipažinti su tradiciniais lietuvių amatais – verpimu, pynimu iš vytelių, medžio drožyba, lipdymu iš molio bei išmėginti šiuolaikinius amatus – lankstymo meną bei rankdarbius iš karoliukų. Kiekvienai dalyvių komandai buvo skirta namų užduotis – atsivežti savo krašto tautodailininką, amatininką ar liaudies kūrybos atlikėją ir kulinarinio paveldo gaminį. Mūsų gimnazijos antrokėliai pakvietė kartu dalyvauti Keramikos būrelio vadovą – Vytautą Kalinauską. O visus susirinkusius prie bendro stalo vaišino namine, dar šilta duona.

Baigiantis renginiui organizatoriai visiems tautodailininkams įteikė atminimo dovanas. Taip pat buvo apdovanoti ir fotografijų konkurso „Mano gimtasis kraštas“ (antroji projekto veikla) nugalėtojai ir dalyviai. Padėka buvo įteikta ir mūsų komandos mokiniui Laurynui Diliui.

176

185

192

195

197

208

216