2018 metų balandžio 27 d. Kaune, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, vyko 9-12 kl. mokinių 23-ojo nacionalinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas.

Kovoti dėl geriausio kariuomenės istorijos žinovo vardo susirinko trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš Palangos, Lazdijų, Utenos, Jonavos, Šalčininkų, Joniškio, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Kalvarijos, Tauragės, Vievio, Šilalės, Klaipėdos, Alytaus ir kt. gimnazijų.

Antrasis konkurso etapas vyko internetu, kuriame dėl teisės patekti į trečiąjį turą varžėsi beveik 200 mokinių iš daugiau nei 80 mokyklų. Finalas Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko dviem etapais. Visi dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į grupes. Jų nugalėtojai pateko į finalinį šešetuką. Aivara didele persvara nugalėjo savo grupės narius.

Trečią kartą finale dalyvaujanti mokinė nustebino savo istorinėmis žiniomis. Ji surinko 108 balus ir užtikrintai laimėjo I vietą. Aivara aplenkė Vievio gimnazijos moksleivį Luką Jančiauską, surinkusį 35 balus. Taip pat aplenkė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleivį Matą Budreiką, surinkusį 25 balus. Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti piniginiais prizais, atminimo dovanomis.

,,Šią pergalę lėmė ketverių metų įdirbis, kiekvieną rudenį istorijos mokytojo rengiama tradicinė Sūduvos ir Dzūkijos viktorina gimnazistams ,,Pažink Lietuvos kariuomenę”, skaitytos knygos ir mokytojo bei brolio, kuris yra dalyvavęs šiame konkurse, patarimai", - sako respublikinio konkurso nugalėtoja Aivara Šitkauskaitė.

Nuotraukų autorius vyr. eil. Mantautas Patašius

1 Pogrupio kovos

2 Atkakli kova tarp žiūrovų

3 Finalo dalyviai

4

7