Užgavėnės – sena, gilias tradicijas turinti lietuvių liaudies žiemos šventė. Jai neabejingi ir maži, ir dideli, ir jauni, ir pagyvenę. Abejinga neliko ir gimnazijos bendruomenė, o ypač pradinukai.

Vasario 13 d. visus, įeinančius į gimnazijos fojė, pasitiko dailaus silueto ir gan malonios išvaizdos Morė (žinoma, tas jos malonumas klastingas). Pakabintas dienos „meniu“ taip pat  ,,žadėjo,, smagias linksmybes.  Šalimais buvo surengta Užgavėnių kaukių paroda. Šiemet ji buvo kaip niekad turtinga – joje dalyvavo 1-4, 5-8 klasių mokiniai.

Antros ir trečios pamokų metu Užgavėnių persirengėliai – daktarai, čigonės, velniai (1a klasės mokiniai ir jų mokytoja J. Jakubonytė) varstė pradinių klasių duris ir visus kvietė po 4 pamokų į aktų salę, kad padėtų išvaryti Žiemą. Ilgųjų pertraukų metu technologijų kabinete buvo galima paskanauti Mokinių tarybos keptų blynų,  o gimnazijos fojė vyko ,,Skaniausio Užgavėnių blyno konkursas‘‘. Konkursą laimėjo 6b klasės mokinė Gabija Jankeliūnaitė. Nugalėtojai buvo įteiktas specialusis prizas – dėžutė blynų miltų mišinio ir „Skaniausio Užgavėnių blyno sertifikatas“. Kiti dalyviai gavo padėkos raštus nuo Lašininio ir Kanapinio bei po „riestainio skylutę“.

Šaunu, kad į visą persirengėlių būrį aktyviai įsitraukė lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Grigaitienė ir dailės mokytoja Sandra Raibikienė. Būtent jos įkūnijo svarbiausius Užgavėnių personažus - Lašininį ir Kanapinį. Aktų salėje mažieji užgavėniautojai siūlė savo gydymo, ateities spėjimo paslaugas, velniukai šoko ,,Velnių“ šokį.

Renginio metu specialiais sertifikatais buvo apdovanoti geriausių Užgavėnių kaukių savininkai: už tradiciškiausias kaukes - Sniegė Žimantauskaitė (3a klasė) ir Rasa Ramanauskaitė (5a klasė), už išraiškingiausias kaukes -  Paulina Vinčiauskaitė ir Airidas Rimavičius  (4 b klasė), už velniškiausią kaukę – Augustas Liutkevičius (5a klasė), už originaliausias kaukes - 3b klasės kolekcija, kurią kūrė Kajus Paulauskas, Nojus Ščiupokas, Paulius Kairys, Airinga Davidonytė, Arnas Paulevičius, Arijus Rugienius ir Goda Pileckytė.

Po apdovanojimų tarp Lašininio ir Kanapinio užvirė „nuožmi“ kova, kuri baigėsi Kanapinio pergale. Jis pakvietė visus eiti į gimnazijos kiemą  ir galutinai išvyti Žiemą - sudeginti Morę.

Ar jiems pavyko? Pamatysime. Labai tikimės, kad taip, juk jau norisi pamatyti saulę, kuri mums grąžina šilumą, gerą nuotaiką ir - atostogas.

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!