Gruodžio 13 d. 1a ir 1b klasių mokiniai dalyvavo integruoto mokymo programoje „Pakeliui į Kalėdas“, kurios tikslas - netradicinėmis priemonėmis ugdyti tradiciškumą.

Viskas prasidėjo Marijampolės duonos ir pyragų gaminių įmonėje UAB „Mantinga“, kurioje  mokiniai susipažino su įmonės veikla, jos gaminama produkcija ir gamybos technologijomis. Mažieji sužinojo, jog  UAB „Mantingos Food“ produkcija yra labai gausi, ji tiekiama į daugelį pasaulio šalių, netgi į Afriką.

Įmonėje UAB „Mantinga Food“ mažieji lankytojai pirmiausiai „pasipuošė“  vienkartinėmis kepuraitėmis ir chalatais. Tuomet jie aplankė žaliavų sandėlius, žaliavų paruošimo ir terminio apdorojimo cechus,  pamatė, kaip gaminami sumuštiniai, apkepėlės, picos, sriubos, kur maišoma ir brandinama  tešla, kaip įrenginiai suformuoja  produktus, kaip produkcija patenka į fasavimo cechus, supakuojama, o tada keliauja į realizacijos sandėlius. Grįžę po ekskursijos vaišinosi saldžiomis spurgomis.

Ekskursijos dalyviai taip pat lankėsi UAB “Mantinga“ naujųjų gaminių laboratorijoje, kurioje vaikai gamino savo svajonių picas ir pyragėlius. Kiekvienas vaikas gavo po picos padelį, ant jo galėjo prisidėti tokių ingredientų, kokių jam labiausiai norėjosi. Vaikų picos buvo labai įvairios, skirtingos ir gausios. Asmeninės vaikų picos gavo vardus ir keliavo į krosnis. Iškeptas picas vaikai valgė ir vaišino savo draugus. Po picų kepimo vaikai dar kartą keliavo į gamybos „virtuvę“ ir gamino pyragėlius – širdeles. Tiksliau, pyragėliai jau buvo iškepti, beliko juos dekoruoti. Vaikai buvo be galo kūrybingi. Kiekvienas pyragėlis tapo meno kūriniu. Kadangi picos buvo tokios sočios, Mantingos darbuotojos pyragėlius gražiai supakavo, kad mokiniai juos parvežtų  savo namiškiams kaip lauktuves.

Nuoširdžiai dėkojame visam UAB „Mantingos“ ir „Mantingos  Food“ kolektyvui už nuostabius įspūdžius ir vaišes.

Mokiniai taip pat lankėsi Marijampolės kultūros centre, žiūrėjo spektaklį „Plėšikas Hocenplocas“. Nuotaikinga ir pamokanti istorija baigėsi netikėtai – į sceną įžengė pats Kalėdų senelis. Žinoma, visi vaikai tikėjosi gauti dovanų. Po įnirtingos apklausos, įsitikinęs, kad vaikai šiemet buvo tikrai geri, Kalėdų senelis mažuosius žiūrovus pakvietė į centro fojė, kad išdalintų dovanėles. Jam talkino spektaklio artistai. Šią akimirką vaikai įamžino nuotraukose.

Vaikai grįžo kupini gražiausių įspūdžių. Jiems Kalėdos prasidėjo anksčiau.

DSCF1934

DSCF1941