Kalvarijos gimnazijos muziejuje po metų laukimo jau eksponuojama Annos Frank projekto „Leiskite man būti savimi…“ edukacinė paroda. Parodos gidais bus patys mokiniai (12 mokinių grupė), apmokyti Annos Frank namų atstovų ir projekto koordinatorių Lietuvoje.

Kalvarijos savivaldybės mokyklų bendruomenės kviečiamos registruotis iš anksto elektroniniu paštu ar Facebook Kalvarijos gimnazijos, KaGi TUC profiliuose ir dalyvauti parodoje. Vieno vizito metu lankyti parodą gali ne didesnė kaip 20 ne jaunesnių kaip 11m. (5 klasė) asmenų grupė (programa truks maždaug 45 minutes).

„Leiskite man būti savimi…“ – Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame. Parodos atidarymu, kuris įvyko 2016 m. spalio 20 d.  Vilniaus rotušėje, pradėtas šviečiamasis Annos Frank namų ir Vilniaus kolegijos projektas, skirtas patyčioms mokyklose mažinti. Paroda sudaryta iš dviejų dalių – pirmoji dalis skirta Annos Frank gyvenimo istorijai (nuo jos gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belsen koncentracijos stovykloje 1945 metais. Parodoje  pateikiama nuotraukų ir tekstų apie Aną Frank supantį pasaulį – Hitlerio iškilimas, Antrasis pasaulinis karas, žydų persekiojimas.
Antroji dalis skirta patyčių prevencijai – susieja Annos Frank istoriją su šiandiena (trečdalis parodos skirta jaunimo istorijoms šiandien). Aplankę parodą sužinosite, kaip šie jaunuoliai suvokia save, kaip juos mato ir į juos reaguoja kiti. Parodoje aiškiai parodoma, ką reiškia išankstinės nuostatos, kaip tai gali lemti socialinę atskirtį ar net diskriminaciją.

Paroda skatina susimąstyti apie pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas nulemia mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Šiuos ir panašius klausimus kelia paroda, netikėtai susiedama žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istoriją su istorijomis šiandieninių vaikų ir jaunuolių, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad yra neįgalūs, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms. Parodos lankytojams informacija apie holokaustą ir antrąjį pasaulinį karą bus pateikta per jų bendraamžės – Annos Frank, kuri parašė dienoraštį, gyvenimo istoriją.