Šių metų spalio 28 – lapkričio 3 dienomis pagal dvišalę Kalvarijos gimnazijos bei Rotary 100, Yıl Anadolu Lisesi (Stambulas, Turkija) mokyklų tarptautinio bendradarbiavimo sutartį Stambule lankėsi 10 gimnazijos mokinių, juos lydėjo mokytojos Asta Liukaitienė, Alma Ulevičienė ir Vilma Bernatonytė.

                          Viešnagės pradžioje buvo aplankyta Rotary 100, Yil Anadolu mokykla, kurioje susipažinta su mokyklos erdvėmis, veiklomis ir Turkijos švietimo sistema. Mokiniai turėjo galimybę tiesiogiai pažinti ugdymo procesą dalyvaudami pamokose.

               Kaip jau įprasta, pagal Rotary 100, Yil Anadolu mokyklos mokytojų paruoštą programą turėjome galimybę kuo išsamiau pažinti didžiulę istorinę ir kultūrinę vertę turintį Stambulo miestą. Buvo aplankyti žymiausi senieji istorijos-architektūros paminklai: Topkapi rūmai, Hagia Sofia šventykla-muziejus, senoji vandens saugykla Basilica Cistern, Sultan Ahmet(Mėlynoji) mečetė ir puošnieji Dolmabahče rūmai. Rytietiška dvasia buvo juntama lankantis viename didžiausių pasaulyje Grand Bazaar turguje. Teko nuvykti ir į šiame didžiuliame mieste įsikūrusį ūkį, aprūpinantį gyventojus natūraliai išauginamais maisto produktais, taip pat turkų ir lietuvių mokiniai pasimėgavo jodinėjimu.

Pervažiavę Bosforo sąsiaurį įspūdingu tiltu, lankėmės Azijos žemyne esančioje Stambulo miesto dalyje.

Turėjome galimybę išvykti už Stambulo ribų ir  apsilankyti senojoje Osmanų sostinėje Edirne, įsikūrusioje netoli Bulgarijos ir Graikijos pasienio.

            Mokiniai į namus grįžo kupini įspūdžių, geros nuotaikos. Vasaros pradžioje jie turės galimybę svetingai priimti draugus iš Stambulo bei supažindinti su mokykla bei Lietuva.

20171101 170804

20171101 165629

20171101 110255

20171029 124724