Spalio 27 d. Kalvarijos gimnazijos 4 mokinių - Livetos Šikarskaitės, Teresės Pučinskaitės - IVa kl. ir Ievos Radzevičiūtės, Andriaus Lediajevo IIIa kl. - komanda, vadovaujama direktoriaus pavaduotojos ugdymui Arūnės Vaičiūnaitės - Levuškinienės, dalyvavo Euroscola renginyje Europos parlamente Strasbūre.

Mokiniai vyko kartu su Klaipėdos "Varpo", Klaipėdos "Vėtrungės", Skuodo Ylakių, Šiaulių J. Janonio, Vilniaus "Juventos" gimnazijų mokinių atstovais. L. Šikarskaitė, I. Radzevičiūtė ir T. Pučinskaitė pristatė Lietuvą iš 20 ES šalių susirinkusiam jaunimui ir mokytojams. Pristatę savo šalis mokiniai diskutavo aplinkos ir atsinaujinančios energijos, saugumo ir žmogaus teisių, paramos vystymuisi, Europos ateities, migracijos ir integracijos, jaunimo užimtumo  frakcijose, kuriose suformuotos rezoliucijos buvo pristatomos plenariniame susirinkime bei balsavo norėdami pritarti ar atmesti siūlymus. Visoms teiktoms rezoliucijoms pritarta balsų dauguma. Renginio dalyviai apdovanoti sertifikatais bei atminimo dovanomis.

Keliaujant į Europos parlamentą ir atgal aplankyti vieni gražiausių Europos miestų, susipažinta su Europos kultūra ir istorija, patirtas nepakartojamas nuotykis.

20171027 0841230

20171027 094846