Mokyklos „Jaunųjų istorikų“ būrelį lanko mokiniai, kurie domisi savo krašto, savo gimtinės  istorija, kaupia žinias olimpiadoms, konkursams, viktorinoms. Yra sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti,  negu keletą kartų išgirsti ar perskaityti knygose, todėl istorijos mokytojas A. Babeckas pakvietė būrelio ,,Jaunasis istorikas“ narius pakeliauti po mūsų krašto vietas. 

Šių metų išvykos tema „Kalvarijos krašto dvarai“. Iš anksto susipažinome su būsimu maršrutu, perskaitėme nurodytą literatūrą ir išsiruošėme į kelionę. Aplankėme Makauskų, Trempinių dvarvietes, kurių atmintį liudija sunkiai įžvelgiamos buvusių parkų alėjos, sulaukėjusių vaismedžių likučiai, bebaigę užakti tvenkiniai... Tik Pagraužių dvaras, turintis jaunus ir energingus šeimininkus, keliasi naujam gyvenimui: teritorijoje burzgia traktoriai, vyksta dideli darbai. Tikimės, kad  bus atnaujinti kai kurie šio dvaro pastatai, sutvarkyta aplinka.

 Besilankydami dvarvietėse aptarėme buvusių dvarų įtaką mūsų krašto politinei, ekonominei, kultūrinei ir socialiniai raidai, geriau suvokėme, koks gyvenimas  virė dvare, kaip klostėsi  ne tik dvarininkų, bet ir visų gyventojų likimas XX a. .

Išvykos metu aplankėme ir kitus svarbius objektus: Koplyčkalnį, partizanų įamžinimo vietas, sovietinius bunkerius. Ilgiau užtrukome atnaujintame Akmenynų pagrindinės mokyklos muziejuje, kuriame sukaupta daug kraštotyrinės medžiagos, įdomių eksponatų.

IIIb klasės mokinė Justina Galinytė