Spalio 28 d.  gimnazijos Mokinių taryba, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, TUC koordinatorė A. Vaičiūnaitė - Levuškinienė kartu su buvusiu istorijos mokytoju Alvydu Totoriumi aplankė Kalvarijos senąsias žydų, vokiečių, lenkų, lietuvių  kapines.

Prisimindami mirusiuosius uždegė atminimo žvakeles, kurias paaukojo gimnazijos abiturientai. Istorijos prisiminimo diena tapo atradimų diena. Netikėtai buvo atrasti jau pamiršti, po velėna, samanomis ir purvu laiko paslėpti antkapiai byloja apie Kalvarijos istorijos elementus. Pavyzdžiui, valant lapus ir  nulūžusias šakas, atrastas antkapinis akmuo, skirtas Aleksandrui Karpevičiui, pataisos teismo ( įkurto greta kalėjimo ) asesoriui, mirusiam 1868 m. gegužės 9 d. Tai pirmas toks žinomas ir išlikęs paminklas. Kalėjimas Kalvarijoje įkurtas jau XIX a. Anot Suvalkų gubernijos "Pamiatnaja knižka", 1827 m. Kalvarijoje įregistruotas kalė­jimas, kurį tvarko prižiūrėtojas ir raštininkas. Para­šyta, kad Kalvarijos kalėjimas skirtas pataisyti nusikaltė­liams, bet prie jo yra pataisos teismas su labai dideliu personalu. Darome išvadą, kad čia turėta daug darbo su nusikaltėliais.

20161028 1412120